Alkohol Inks – Malowanie tuszami alkoholowymi

Zapraszam na kreatywne, inspirujące i pełne radości warsztaty malowania abstrakcji tuszami alkoholowymi!


Tusze alkoholowe to bezkwasowe tusze, o intensywnych kolorach, służące do trwałego barwienia powierzchni gładkich takich jak plastik, szkło, folia, papier fotograficzny lub specjalny papier syntetyczny do tuszy alkoholowych.
Tusze dają bajeczne efekty łączenia i przenikania się kolorów oraz tworzenia nacieków na krańcach wyschniętego kształtu, charakterystycznych dla tej techniki. Z pomocą tuszy trwale zabarwimy powierzchnie płytek ceramicznych, szklanych kubków, talerzy, podstawek, kieliszków. Wiele osób tworzy po prostu wielobarwne abstrakcyjne obrazy. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i chęci do eksperymentowania.


Przedstawiam technikę, która jest idealna dla każdego, także dla osób, które uważają, że brak im tak zwanych zdolności plastycznych. Nie trzeba kończyć szkoły plastycznej, aby być artystą. W technice Alkohol Inks każdy może stworzyć abstrakcyjne, bajecznie kolorowe dzieło.


Podczas zajęć będziemy mieszać, łączyć i rozlewać tusze na ceramiczny kubek i talerzyk, tworząc w ten sposób niepowtarzalne i abstrakcyjne wzory. Oprócz tuszy alkoholowych, będziemy pracować także na dodatkach tj. medium, które pozwoli nam na blendowanie, rozcieńczanie i przenikanie kolorów.
Każdy uczestnik wykona komplet ceramiczny kubek i talerz, które zabierze ze sobą. Ubierz się wygodnie, aby nic Cię nie rozpraszało i aby kleks z farby na ulubionej bluzce nie był tragedią 😉


Podczas warsztatów będziesz miał/a do dyspozycji:
– podkład pleksi/pcv, papier do pierwszych testów (podczas testów powstaną prace, które z powodzeniem wykorzystasz do ramki, jako nowoczesny obrazek)
– ceramiczny kubeczek i talerzyk
– kolorowe tusze
– złota oraz srebrna folia do zdobień
– spirytus oraz medium do rozrzedzania tuszu/tworzenia specjalnych efektów
– materiały zabezpieczające, gumowe rękawiczki, mokre chusteczki
– słomki, za pomocą których będziemy rozdmuchiwać tusze
UWAGA!
W miarę możliwości proszę przynieść własne suszarki do włosów (może być nagrzewnica)! – narzędzie to ułatwia rozdmuchiwanie tuszu i uzyskanie mocniejszych efektów.

Obowiązują zapisy!
Czas trwania warsztatu: 2,5-3 h
Rezerwacja miejsca pod adresem email: studio@brdesign.pl