Kaligrafia dla początkujących!

Zapraszam na cykliczne spotkania pasjonujących i bardzo kreatywnych warsztatów kaligrafii.

 
Warsztaty przypomną Wam, jak przyjemne i twórcze może być pisanie ręczne!
Na krótką chwilę zapomnicie o klawiaturze komputera lub tabletu, chwycicie za ołówki, stalówki, pisaki i nauczycie się stawiać piękne litery!
Każde spotkanie trwa 2,5 godziny. Podczas warsztatu dostępne są wszystkie materiały do ćwiczeń (stalówki, obsadki, atramenty, papier).
Warsztaty polecamy wszystkim, którzy lubią pisanie ręczne i chcą poznać zasady kaligrafii. Polecamy je również pasjonatom ładnych, ręcznie robionych rzeczy, pasjonatom wyrobów papierniczych oraz wszystkim, którzy chcą spotkać się z miłośnikami pięknych liter, zapomnieć na chwilę o troskach dnia codziennego, wyciszyć się i kreatywnie spędzić wieczór!
Zapraszam osoby początkujące.
Zapoznacie się z narzędziami do pisania oraz podstawowymi stylami w kaligrafii, m.in.: Uncjała, Italika, Copperplate Script (kursywa angielska), Modern Calligraphy (kaligrafia nowoczesna), Pismo Rondowe, Pismo ozdobne i użytkowe. Będą też wzorniki oraz mnóstwo inspiracji, które zachęcą Was do stworzenia własnych liter.
Na pierwszym kursie pracować będziemy nad stylami: Uncjała lub Italika (do wyboru przez uczestnika). Każdy styl pisma wymaga min. 4 spotkań w cyklu.
Każdy zapisany uczestnik otrzyma obsadkę i stalówkę, dostosowaną do wybranego kroju pisma, aby mógł ćwiczyć piękne pisanie w domu.
Ilość miejsc ograniczona. Zapisz się już dziś.
Zapewniam materiały i narzędzia potrzebne na warsztatach, a wykonane prace pozostają własnością uczestników.
 
Czas warsztatu: 4 x 2,5 h
 
Obowiązują zapisy!
Rezerwacja miejsca pod adresem email: studio@brdesign.pl