Warsztaty POURING acrylic – Warsztaty malowania przez wylewanie

Zapraszam na kreatywne, inspirujące i pełne radości warsztaty wylewania obrazów metodą pouringu!

Malowanie metodą pouringu, znane również jako pouring lub fluid art, jest jedną z popularnych technik artystycznych, która polega na tworzeniu abstrakcyjnych dzieł sztuki za pomocą farb rozlanej na płaszczyznę. Ta metoda charakteryzuje się swobodą i spontanicznością, dając artystom dużą swobodę wyrażania swojej kreatywności.

Proces malowania pouringu jest dość prosty. Artysta rozlewa farby o różnych kolorach na powierzchnię, najczęściej płótno, bezpośrednio lub za pomocą pojemników, wlewając je w centralnym punkcie lub w linii. Następnie płaszczyzna jest delikatnie przechylana lub obracana, aby farby mogły się poruszać i mieszać ze sobą, tworząc unikalne wzory, wiry i przepływy.

Jedną z najważniejszych cech pouringu jest technika tworzenia komórek. Komórki to okręgi lub pęcherzyki powietrza, które powstają, gdy farby o różnych gęstościach, pigmentach lub właściwościach chemicznych mieszają się ze sobą. Te komórki dodają dziełu sztuki interesującego efektu i głębi.

Do malowania pouringu wykorzystuje się różne rodzaje farb, takie jak farby akrylowe lub farby olejne rozcieńczone medium malarskim, które sprawiają, że farby są bardziej płynne i nadają się do rozlewania. Niektórzy artyści stosują także dodatki, takie jak silikon lub medium do tworzenia komórek, aby zwiększyć szanse na powstanie ciekawych wzorów.

Jedną z zalet malowania pouringu jest to, że każde dzieło jest unikalne i niepowtarzalne. Ze względu na naturę przypadkowości i nieprzewidywalności procesu, artysta może być zaskoczony ostatecznym rezultatem. Tworzenie obrazów przy użyciu pouringu daje również artystom możliwość eksperymentowania z różnymi kolorami, technikami i technikami tworzenia komórek.

Malowanie pouringu zyskało popularność wśród artystów i hobbystów na całym świecie, którzy doceniają jego swobodę i kreatywność. Efekty tej metody mogą być oszałamiające i przyciągające uwagę, a każdy może znaleźć własny styl i techniki, aby wyrazić swoją indywidualność poprzez sztukę pouringu.

Zapraszam Cię na warsztaty podczas których będziemy mieszać, łączyć i rozlewać farby akrylowe na podkłady malarskie, tworząc w ten sposób niepowtarzalne i abstrakcyjne wzory. 
Każdy uczestnik wykona dwie prace, które zabierze ze sobą.
Praca wymaga minimum 24 h schnięcia, więc żeby ją bezpiecznie zabrać do domu prosimy o przyniesienie ze sobą tekturowe pudełka (najlepiej dwa niskie, nadają się do tego pudełka po pizzy). Prace będzie można również odebrać w późniejszym terminie.
 
Ubierz się wygodnie, aby nic Cię nie rozpraszało i aby kleks z farby na ulubionej bluzce nie był tragedią 😉 Sugerujemy przyniesienie odzieży ochronnej lub fartucha.
Czas warsztatu: 2,5-3 h
 
Obowiązują zapisy!
Rezerwacja miejsca pod adresem email: studio@brdesign.pl